З чого виробляють ортопедичні матраци - опис матеріалів та технологій

Шановні гості сайту!

Ми з Вами є свідками розвитку нових технологій практично у всіх галузях промисловості та народного господарства. Не залишилася осторонь і текстильна промисловість, яка також суттєво змінилася за останні роки. З'явилося дуже багато нових, я навіть сказав, інноваційних назв, про сенс яких можна лише здогадуватися. Ось наприклад кілька: піна високої щільності Aquafoam, розумні пружини IQ Spring, високо-еластична піна Carbon Foam, спонфлекс, піна Extra Soft, блок LatexForm і т.д. Для покупця, який бажає вибрати і купити хороший матрац з величезного асортименту, всі ці назви є скоріше перешкодою на шляху до швидкого і правильного вибору, тому що вони спантеличують і ще більше заплутують. У цій статті ми з Вами дізнаємося, з чого насправді роблять ортопедичні матраци і поговоримо про основні матеріали та технології, що використовуються в їх виробництві.

Пружинний блок Боннель

 - це класична та одна з давніх технологій виробництва матраців. Також має назву "Залежні пружини". За такої технології всі пружини пов'язані між собою та по периметру укріплені каркасом з товстого дроту. Зараз за такою технологією виготовляють в основному бюджетні та недорогі матраци.

Пружинний блок Pocket Spring

 - це сучасна та найбільш поширена на сьогодні технологія виробництва пружинних матраців. Ця технологія ще називається "Незалежні пружини". Кожна пружина міститься в окремий мішок із міцної тканини, пружини можуть об'єднуватися в окремі блоки, що мають різний рівень жорсткості. Все це дозволяє суттєво покращити якості готового виробу та досягти максимального рівня комфорту та ортопедичного ефекту. За цією технологією багато виробників роблять пружинні блоки з 3, 5 і 7 зонами жорсткості, кожна з яких забезпечує ортопедичною підтримкою певну ділянку тіла. Проводячи дослідження та експерименти, змінюючи форми, кількість та жорсткість пружин, виробники вигадують нові назви для своїх пружинних блоків. Наприклад: розумні пружини IQ Spring – це результат роботи над формою та дизайном пружини в блоці Pocket Spring, коли основа пружини робиться широкою, а талія – вузькою. За рахунок цього пружини краще підлаштовуються під вагою людини, покращуючи комфорт Вашого сну.

Кокосова койра

 - це натуральний матеріал, який виготовляється з волокон кокосу. Його використовували ще наші пращури у давні часи. Через свою природну основу кокосове волокно є дуже міцним та довговічним матеріалом. Так як кокос є досить жорстким і пружним, то не складно припустити, що він впливає на жорсткість матраца. Більшість матраців з кокосом мають підвищений рівень жорсткості.

Натуральний латекс

 - це також природний та повністю натуральний матеріал. Робиться він із соку каучукового дерева Гевеї, що росте в тропіках. Завдяки своїй природній еластичності та високій зносостійкості, латекс став дуже популярним матеріалом для виробництва матраців. Натуральний латекс має чудові анатомічні якості, він ідеально повторює форму Вашого тіла під час сну, але слід розуміти, що латексні матраци одні з найдорожчих.

Піна з ефектом пам'яті Memory Foam

 - це штучний матеріал, що є особливою модифікацією пінополіуретану. Піна пам'яті Меморі була винайдена вченими з NASA і є на сьогоднішній день одним із найкращих анатомічних матеріалів, які застосовуються для виготовлення ортопедичних матраців та подушок. Її здатність ідеально адаптуватися до форм і контурів тіла в залежності від навантаження і температури дозволила вивести характеристики матраців на абсолютно новий рівень комфорту. Уявіть, що під час сну Вам абсолютно нічого не тисне, всі кровоносні судини функціонують нормально, всі зв'язки та суглоби повністю розслаблені. А коли Ви перевертаєтеся на інший бік, то піна Memory відразу адаптується до нових умов роботи. Залишається тільки вирішити питання ціни, оскільки матраци з Меморі за вартістю близькі до латексних.

Пінополіуретан (ППУ)

 - це штучний матеріал, який широко використовується у багатьох сферах промисловості та побуту. Він не виділяє шкідливі речовини, абсолютно нетоксичний і повністю безпечний для здоров'я людини. Наприклад, губка, якою ми миємо посуд, повністю нейтральна до будь-яких миючих засобів і не взаємодіє з ними. Зустріти ППУ можна практично в будь-якому дивані, кріслі, подушках, автомобільних сидіннях і т.д. Пінополіуретан, який використовується у виробництві ортопедичних матраців, повинен відповідати спеціальним стандартам у сфері безпеки та охорони здоров'я. Практично всі імпортні матраци відомих світових фабрик здебільшого виготовляються з ППУ та його модифікацій. Пінополіуретан може мати різні властивості, щільність, пружність, в'язкість, еластичність і т.д. Саме тому цей матеріал є одним з найпопулярніших наповнювачів в ортопедичних матрацах. Рідко хто з виробників називає ППУ його звичною назвою. Багато хто з них може по своєму називати даний матеріал і навіть запатентувати свою технологію. Ви можете зустріти такі назви ППУ в матрацах різних фірм: піна ortho foam, ортопедична піна високої щільності, піноблок, піна aerolat, піна foam, піна naturfoam, піна з масажним ефектом, піна bio, піна mono foam, високо-еластична піна carbon foam, піна elioform, піна aquafoam, піна soft, піна spring foam і т.д.

Термопресована повсть

 - є натуральним матеріалом і виготовляється з валяної вовни шляхом пресування волокон при температурі вище 200 °C. Завдяки своїй щільності, повсть часто використовується як проміжний настилковий шар. Наприклад, між пружинним блоком та основним шаром. Але, є і моделі матраців, де повсть є основним шаром.

Спонфлекс

 - це натуральний м'який матеріал, що виготовляється шляхом сплетення та легкого пресування волокон бавовни та льону. Також як і повсть, спонфлекс використовується в основному як проміжний шар настилу.

Термофелт

Термофелт - це інноваційний настилковий матеріал, який поєднує в собі екологічність та функціональність. Ось його ключові переваги:

 • Жорсткість та ортопедичні властивості:

  • Термофелт надає матрацам ідеальний рівень жорсткості, що сприяє правильному положенню тіла під час сну.
  • Ортопедичні властивості матеріалу допомагають зменшити біль у спині та суглобах, забезпечуючи здоровий сон.
 • Термічна обробка для підвищеної міцності:

  • Спеціальна термічна обробка забезпечує матеріалу підвищену міцність та довговічність, роблячи його стійким до зношування.
 • “Дихаючі” властивості:

  • Завдяки своїй природній здатності “дихати”, термофелт забезпечує відмінну вентиляцію, запобігаючи накопиченню вологи та бактерій.
 • Екологічна альтернатива:

  • Як екологічно чистий матеріал, термофелт є відмінною альтернативою синтетичним матеріалам, таким як пінополіуретан, пропонуючи здоровий та безпечний вибір для вашого дому.

 Ми дуже сподіваємося, що дана інформація виявиться для Вас корисною та допоможе спростити вибір та купівлю ортопедичного матраца.

 

Бажаємо Вам комфортного та здорового сну!